Wednesday, 6 April 2011

Indėniška pirtis

Molinė pirtis kol kas tik planuose, tad belaukiant kol tie planai realizuosis, reiktų kažko laikino. Čia geriausiai tinka indėniška pirtelė. (Edit: jau turiu ir rimtesnę, vis dar iš plėvelės, bet kūrenamą krosnimi)Tiesa, neturiu jokios praktikos, tik mačiau keletą youtube filmukų, tad viską dariau labai labai mėgėjiškai.

Pirmas žingsnis - miške pasikertam ~3-4m ilgio vyteliu - puikiai tinka lazdyno. Kadangi miške šalia sodybos praūžusi galinga vėtra, tai nei kirsti nieko nereikėjo, tiesiog pasirankiojau nuvirtusių.


Antras žingsnis - planas. Taigi sugalvojau, kad darysiu 7-vietę pirtį - tam puikiausiai tinka aštuonkampis ( 7 vietos sėdimos, viena vieta - holas :) ). Šiek tiek išmatavimų ir pasižymiu kiekvieną kampą akmeniu. Viduje iškasu duobelę, į kurią bus dedami įkaitę akmenys.


Trečias žingsnis - į kiekvieną kampą įkišu vytelę ir sujungiu ją su priešpriešais esančia. Sujungdamas vyteles jas pervynioju vieną per kitą ir surišu virvele. Stengiuosi, kad kraštuose vytelės išlinktų ties vieno metro aukščiu. Pačiam centre gaunu 1,4 metro ( tiesa, manau čia klaida, reikėjo galbūt tas vyteles kiek stipriau palenkt ar netgi palaužt ties vieno metro aukščiu, kad aukštis centre būtų mažesnis, taip būčiau sutaupęs kiek šilumos )Ketvirtas žingsnis. Reikia kuo nors užpildyt tarpus, kad plėvelė lygiau gultųsi. Gražiau tai padaryt su lentelėm, bet jei norisi dar šį vakarą pasimėgaut pirtim, galima ir su virve.Penktas žingsnis. Dengiu viską polietileno plėvele. Gaila, kad jos ne visai užtenka.Galus prispaudžiu akmenimis, o priekį pririšu dviem virvelėm. Antrą gabalą jau nebesugalvoju kaip pritvirtint nepraduriant plėvelės, tad tiesiog užmetu laikinai :)


Na ir ką, viskas paruošta. Toliau procedūra paprasta. Deginu laužą, metu į jį akmenis, akmenim įkaitus su kastuvu nešu juos į pirties vidurį, užmetu naujų akmenų ir su kibiru vandens pirmyn į pirtį. Ar pavyko ? Nelabai :) Mažoka vis tik šilumos. Tiesa, jos yra, bet pakanka gal pusę minutės po vandens užpylimo. Tada nubėgi paplaukiot į tvenkinį ( jau yra pusantro metro gylio ! JE ), ir gryžęs galvoji, kad galėtų būti kiek šilčiau :)

Matyt būsiu padaręs per didelę. Tad artimiausiu metu šalia pirmosios turėtų išdygti ir mažesnė - asmeninė. Pirmąją paliksiu geresnėm progom. Dar vienas būdas - tai ją apšiltinti. Galima ant viršaus plėvelės mesti visokius senus užklotus, medžiagos gabalus, tada ant viršaus dar vienas plėvelės sluoksnis nuo lietaus ir tokia kompozicija jau turėtų laikyti šilumą gerokai ilgiau.

4 comments:

 1. ...skaiciau, kad ant akmenu reikia pilti karsta vandeni.

  ReplyDelete
 2. Teko pasinaudot tokia pirtele kelionėj. Tik geriausi prisiminimai, puikus daiktas, be to, lengvai išardomas ir transportuojamas esant reikalui :)

  ReplyDelete
 3. teko daryti tokia pirtele, tai silumos uzteko. tiesiog galima karstus akmenis mesti i iskasta duobe pirties viduryje ir aisku pilti karsta vandeni. dar manau ir akmenu kaitresniu (upes) reiketu paieskoti

  ReplyDelete
 4. labai ismoningai atrodo pirtele :) man tik kilo klausimas del ekologiskumo - nuo kada plastikine plevele laikoma eko produktu? :) man su naturalia medziaga ji niekaip nesiasocijuoja... cia as ne del kritikos, tiesiog atejo i galva toks klausimas, tad prasau nesupykti, bet paaiskinit neimanelei :)

  ReplyDelete